Click here for latest bet4place.com Results

Bet4place Results October 2011

October Name Track Finished
1 2. Bevico Girl Eagle Farm 3rd
1 2. Iberian Pleasure Newcastle 2nd
1 6. Amber Ale Eagle Farm Unplaced
1 2. Signified Gold Coast Unplaced
2 2. Jade's Dilemma Sunshine Coast Unplaced
2 1. In A Storm Sunshine Coast 2nd
2 1. Rebel Call Belmont Unplaced
2 7. Carry To Fortune Sunshine Coast 3rd
3 No selections
4 2. Divine Luck Townsville Late Scr.
4 3. Guns Townsville Won
4 1. Grand Silence Townsville 3rd
5 3. Cosmic Demon Ballarat 2nd
5 5. Tel Onnah Ballarat Unplaced
5 3. Gotcha Doomben Unplaced
5 1. Come Flirt With Me Belmont Won
6 2. Huss Rockhampton Won
6 2. Ronorik Port Lincoln 2nd
6 1. Schrapnel Gully Rockhampton Unplaced
6 2. Dream Thief Port Lincoln Unplaced
7 1. Brother Bob Sale 2nd
7 1. Not A Copy Sale Late Scr.
7 1. Dance With Her Moonee Valley Unplaced
7 8. La Praline Moonee Valley Unplaced
8 1. Fangles Gold Coast Unplaced
8 5. Valentine Miss Caulfield Unplaced
8 16. Somepin Anypin Rosehill Won
8 3. Werd Belmont 2nd
9 2. Church Lane Sunshine Coast Won
9 6. Scoop The Lot Penola Won
9 10. Komodo Blue Coonamble 3rd
9 1. My Quilter Sunshine Coast Won

Bet4place Results September 2011

September Name Track Finished
1 2. Magnolia Lane Wyong Won
1 2. Dal Rommel Wyong Won
1 4. Viminx Seymour 3rd
1 2. Elusive Bounty Wyong Unplaced
2 5. Ironic Princess Geelong synthetic Won
2 1. Red Tracer Wyong 2nd
2 3. Prince Warrior Canberra Acton Scratched
2 4. Schabacle Geelong synthetic 2nd
3 4. Sienna Red Warwick Farm 2nd
3 8. That's The One Flemington Late Scratching
3 1. Stoneblack Morphettville Won
3 1. Amelias Dancer Belmont Won
4 4. Delshar Port Augusta 3rd  (NTD)
4 1. Make Magic Moree Unplaced
4 1. Onamissionfromgod Wangaratta 3rd
4 2. Southern Shimmer Mudgee 3rd
5 5. Ice Cream Crownie Wagga 2nd
5 2. Canny Be A Bulldog Warrambool Unplaced
5 14. Shoshoni Miss Warrnambool Unplaced
6 5. Just Smiley Mornington Won
6 7. Faverock Goulburn 2nd
6 2. Gotta Have Faith Mornington Unplaced
7 2. Studley Park Sandown-Lakeside Won
7 1. Sceaming Plum Belmont 2nd
7 2. Exalted Brother Strathalbyn 2nd
7 1. Alambrado Canterbury Unplaced
8 1. Just Ready Rockhampton 3rd
8 3. Checker Champ Rockhampton Unplaced
8 3. The Red Emperor Ballarat Unplaced
8 1. Red Mercedes Northam 2nd
9 1. Show Me An Ace Ipswich 2nd
9 3. Morossa Geelong synthetic Unplaced
9 3. Path To Freedom Ipswich Unplaced
10 1. Turf Hero Kembla Grange Unplaced
10 7. Crystal Lily Moonee Valley 2nd
10 2. Tai Tai Tess Morphettville Won
10 9. King's Rose Moonee Valley Won
11 4. Imperial Fury Gawler Won
11 4. Schabacle Warracknabeal Unplaced
11 5. Exploitable Doubt Scone Won
12 6. Mazij Albury 3rd
12 8. Vicarage Coffs Harbour Unplaced
12 1. Private Accord Coffs Harbour Won
13 1. Arcynic Kyneton Unplaced
13 6. Dual Command Queanbeyan Won
13 8. Alotta Spur Townsville Unplaced
14 2. Gossips Newcastle 2nd
14 5. Moment Of Change Sandown-Lakeside Won
14 3. Luminous Harmony Doomben Won
14 2. Kuitpo Lad Murray Bridge 2nd
15 2. John's Special Rockhampton 2nd
15 4. Jesse's Miss Seymour 3rd  (NTD)
15 5. Left Behind Rockhampton 2nd
15 2. Sweetest Melody Newcastle 3rd
16 5. Mulu Miss Canberra Meeting abandoned
16 1. Flying Minstrel Ipswich 2nd
16 2. Weekend Disciples Taree Unplaced
17 3. Billiton Miss Gold Coast Unplaced
17 1. Choiseul Kembla Grange Unplaced
17 9. December Draw Caulfield Won
17 6. Eraset Morphettville Parks 3rd
18 4. De Bois Sunshine Coast 2nd
18 2. Bridgestone Belmont 3rd
18 1. Lockers Dubbo Unplaced
18 2. Chester Road Belmont Won
19 8. Siegal Muswellbrook Unplaced
19 10. Quatra Valve Mornington Unplaced
19 4. Greyland Muswellbrook Unplaced
21 2. Huegill Sandown_Lakeside Won
21 1. Lhengrin Warwick Farm Unplaced
21 6. Sammie Amie Doomben Unplaced
22 8. Sheer Echelon Rockhampton Won
22 3. First Episode Hawkesbury 3rd
22 1. Desert Bunny Lismore Unplaced
22 7. Conroy's Gap Hawkesbury Won
23 2. Auriegirl Ararat Won
23 1. Show Me An Ace Ipswich Won
23 3. Shoot Thru Blu Wagga 3rd
24 1. Elusive Port Doomben 2nd
24 1. Stirling Grove Morphettville Unplaced
24 8. Watt Luck Newcastle Unplaced
24 8. Midnight Martini Caulfield Won
25 2. Touch It Sunshine Coast 2nd
25 4. Positive Dream Queanbeyan Won
25 5. Kya Bairnsdale Unplaced
25 2. Langridge Street Bairnsdale Unplaced
26 3. The Fonz Hamilton 3rd
26 1. Battle Street Tamworth Unplaced
26 1. Brace Yourself Tamworth Unplaced
27 10. Test The Best Echuca Unplaced
27 8. The Skater Rockhampton 3rd
27 1. Feuer Drache Rockhampton 2nd
28 1. Found The One Doomben 3rd
28 1. Kim Heaven Ballarat Race abandoned
28 1. Brigadoon Jack Doomben 2nd
28 2. Edge Off Balaklava Late Scratching
29 4. Retirement Grafton 3rd
29 11. Mud Wrestler Grafton Unplaced
29 1. General Shareef Gold Coast Won
30 7. Run Away Ruby Ipswich 3rd
30 11. Tizzy Lizzy Ipswich Unplaced
30 2. Turenne Ipswich 2nd

Bet4place Results August 2011

August Name Track Finished
1 No tips
2 2. Travel Townsville Won
2 3. Kartiet Geelong Synthetic 3rd
2 14. Secret Speed Townsville Unplaced
3 12. Freekeh Eagle Farm Unplaced
3 1. Edge Off Balaklava Unplaced
3 1. Achievements Eagle Farm Won
4 7. Invincible Jess Bendigo Won
4 4. Lizawi Bendigo Unplaced
4 4. Rusty Trawler Gold Coast Unplaced
4 5. Tabassi Gold Coast 2nd
5 1. Leicester Square Scone Won
5 1. Four Iron Scone 2nd
5 4. Capriccioso Scone Unplaced
6 4. Whateverwhenever Doomben Unplaced
6 1. Fractions Gold Coast 2nd
6 2. Gossips Newcastle 2nd
6 1. Frozone Doomben 3rd
7 6. Lyndi's Gift Cairns Won
7 3. Winterstorm Kalgoorlie Unplaced
7 1. Class To Go Kalgoorlie Unplaced
8 8. Witchpinsky Swan Hill Unplaced
8 1. Bimbadgen Lad Cowra Won
8 1. Wee Mac Swan Hill Unplaced
8 4. Cos In Court Swan Hill 3rd DH
9 No tips
10 1. Pointe Dancer Doomben 2nd
10 1. Mr Vadim Belmont 3rd
10 2. The Other Harv Belmont Won
10 1. Forward Love Canterbury Won
11 1. Maleaton Rockhampton 2nd
11 1. You Done It Again Rockhampton 3rd
11 3. Left Behind Rockhampton Won
12 9. Sultry Miss Geelong Synthetic Unplaced
12 2. Sequano Ipswich 3rd
12 1. Go Amigo Ipswich Unplaced
13 3. Availability Eagle Farm Won
13 7. Simmering Eagle Farm Won
13 4. Obsidian Dragon Morphettville Parks Won
13 8. The Long Road Morphettville Parks Unplaced
14 2. Moicheia Sunshine Coast Won
14 4. Midnight Honey Casino 2nd
14 5. So Choisay Narromine Unplaced
14 2. Mystical Bel Sunshine Coast Won
15 1. I'm No Eagle Belmont 2nd
15 3. Black Storm Mildura Unplaced
15 4. I'll Take Manhattan Tamworth Unplaced
16 4. Slick Shoes Mackay Unplaced
16 2. Delago Raider Mackay 2nd
16 6. Speedskater Mackay Unplaced
17 2. God's Window Eagle Farm Unplaced
17 3. Fanciful Eagle Farm Unplaced
17 6. Single Warrior Belmont Won
18 1. Spotted Eagle Rockhampton Won
18 1. Dreams And Desires Hawkesbury Won
18 2. Schrapnel Gully Rockhampton Won
18 2. Party Rayja Port Augusta 2nd
19 11. Almahaab Geelong Synthetic 2nd
19 4. Peelings Ipswich 3rd
20 1. Dance With Her Moonee Valley 2nd
20 1. Fantastic Blue Doomben Won
20 4. Fire Break Grafton 2nd
20 10. All Friared Up Belmont Unplaced
21 3. Parisian Sunrise Geelong Synthetic 3rd
21 1. Tai Tai Tess Geelong Synthetic Won
21 10. Snuff Gruffles Kalgoorlie Unplaced
22 No tips
23 4. Miss Parma Geelong Synthetic Unplaced
23 2. I'm Genuine Geelong Synthetic Unplaced
23 10. Alotta Spur Townsville Won
24 2. Royal Culture Belmont Unplaced
24 3. Dare To Doubt Belmont Won
24 3. Zirconi Aspen Murray Bridge Won
25 3. Ice Planker Morphettville Parks Won
25 1. Red Story Rockhampton Unplaced
25 3. Fanciful Rockhampton 2nd
25 3. Red Mercedes Northam 2nd
26 3. Little Hope Geelong Synthetic 3rd
26 6. Cheerful Dane Bathurst Unplaced
26 2. Amber Ale Ipswich Won
27 4. Amy's Glen Morphettville  Won
27 1. Dextrus Armidale Race abandoned
27 14. Koala Bear Morphettville Unplaced
27 9. Spot The Rock Rosehill 3rd
28 No tips
29 7. Bubbalina Swan Hill Unplaced
29 2. Mr Kinks Queanbeyan 3rd
29 2. Money Never Sleeps Queanbeyan Won
29 2. Starshot Swan Hill Won
30 4. Dahara Prize Townsville 2nd
30 6. John's Special Townsville 2nd
30 4. Mesmerize Me Pakenham 3rd
31 10. Polly Garter Balaklava Unplaced
31 5. Obsidian Dragon Balaklava Unplaced
31 4. Couture Chik Belmont Scratched

Bet4place Results July 2011

July Name Track Finished
1 4. Silent Creek Tamworth Unplaced
1 1. Bonzerina Canberra Acton Unplaced
1 5. Its No Myth Geeling synthetic Won
2 6. Jalsah Moonee Valley 3rd
2 1. Rockabee Miss Morphettville Unplaced
2 8. Ocsmepop Morphettville Unplaced
2 3. Beyond Pardon Moonee Valley Won
3 4. Oh My Papa Mudgee Unplaced
3 1. Juggernaut Kalgoorlie Won
3 2. Coolism Kalgoorlie Won
4 3. Dip Your Lid Mildura Won
4 2. Chestnut Valley Mildura Won 
4 6. Wickiup Mildura Unplaced
4 5. Black Storm Mildura 2nd
5 5. Aquatorial Toowoomba cushion Won
5 2. Tallyho Toowoomba cushion 2nd
6 1. Copper Arch Gawler Unplaced
6 3. Celebration Girl Belmont Unplaced
6 4. Whateverwhenever Doomben Unplaced
6 6. Well Said Gawler Unplaced
7 6. Klitsche Mackay Late scr.
7 4. Slipstreams Grafton 3rd
7 8. Never Doubt Me Grafton 2nd
8 2. Can't Be Doubted Nowra 2nd
8 3. Bell Trees Geelong synthetic 2nd
8 1. Twin Zero Gunnedah Unplaced
9 3. Danagaze Eagle Farm Won
9 1. Haslington Gold Coast 2nd
9 2. Oakfield Commands Newcastle Won
9 1. Upsala Eagle Farm Unplaced
10 1. Charsui Sunshine Coast cushion 3rd
10 2. Maktuub Port Augusta Won
10 1. Defy Me Kalgoorlie Won
10 1. Achievements Sunshine Coast cushion Won
11 2. Jewel Colours Corowa Won
11 3. Sugera Dubbo Won
11 1.Belfries Corowa unplaced
11 2. Our Fabian Corowa Unplaced
12 2. Colourado Scone 2nd
12 7. Negombo Scone 2nd
12 2. Counterize Townsville 3rd
12 4. Aupose Scone Won
13 1. Forward Love Warwick Farm Unplaced
13 2. Krui Crusader Warwick Farm Unplaced
13 3. Spirit Of Flatley Eagle Farm 2nd
13 5. Crocman Morphettville Parks Unplaced
14 3. Bingo Rose Grafton 2nd
14 1. Damages Murray Bridge Won
14 1. Kiltschko Rockhampton Won
15 2. Delago Dusk Geelong synthetic 3rd
15 1. Nekotori Wyong 2nd
15 3. Talia Mia Geelong synthetic Won
15 11. Manjenine Wyong Unplaced
16 6. Rock Me Sweet Caulfield Unplaced
16 2. Win A Million Doomben Unplaced
16 3. Excellantes Doomben Won
16 5. Unanimously Rosehill 2nd
17 1. Uno No Sale 2nd
17 10. Magic Crest Seymour 3rd
17 5. Midnight Honey Grafton Won
18 10. Pure Fantasy Mildura Won
18 3. Larrikin Lary Wellington Won
18 3. Shot Putt Wellington Unplaced
19 1. Mr Bulista Townsville 3rd
19 3. Feline Irish Townsville Won
19 1. Schrapnel Gully Townsville Won
20 5. Around The World Eagle Farm 2nd
20 5. Dictatorial Balaklava Unplaced
20 4. mr Kaminski Belmont 3rd
21 1. Industrialism Rockhampton 2nd
21 3. Warrior Della Sera Rockhampton Won
21 2. Takotna Rockhampton Won
21 1. Kiltschko Rockhampton Won
22 3. Williams Agenda Ipswich 2nd
22 8. Natch Catch Canberra Acton Unplaced
22 4. Hadronica Geelong synthetic Won
23 2. Beyond Pardon Morphettville 3rd
23 3. Warm Love Flemington Won
23 2. Tierqualo Eagle Farm Won
23 2. Danagaze Townsville Unplaced
24 2. Coroner Sunshine Coast  2nd
24 9. Al Be Swift Coffs Harbour Unplaced
24 6. Grand Group Port Augusta Unplaced
24 2. Circular Quay Kalgoorlie Won
25 1. Dairy Bathurst Won
25 3. Leaping Leroy Swan Hill Abandoned
25 2. French Academy Bathurst Unplaced
25 4. Mehitabaa Muswellbrook 3rd
26 3. Sheza Hero Mackay Unplaced
26 3. Bawaardi Mackay Unplaced
26 1. Elastane Mackay 2nd
27 2. Joey Murray Bridge Unplaced
27 2. Ziade Murray Bridge 2nd
27 6. Copper Arch Murray Bridge Won
28 2. Innocentake Rockhampton 2nd
28 1. Lilgiggleo Morphettville Parks Won
28 2. Click Up Rockhampton Unplaced
28 12. What Do You Know Pinjarra Scratched
29 5. Pagliacci Goulburn 2nd
29 2. Delago Dusk Geelong synthetic Unplaced
29 2. Oak Street Ipswich Won
30 2. Win A Million Doomben 3rd
30 8. Mid Summer Music Caulfield Won
30 1. General Truce Morphettville Unplaced
30 1. Excellantes Doomben 2nd
31 1. Ten  Seconds Sunshine Coast Unplaced
31 6. Never Here Kalgoorlie Unplaced
31 2. Imbutu Kalgoorlie 3rd

Bet4place Results June 2011

June Name Track Finished
1 7. Zip Code Belmont Won
1 3. Countess Of Tiba Balaklava 3rd
1 1. Snowshoes Belmont 3rd
2 1. Emmertt Rockhampton Won
2 1. Pegunny Warrior Rockhampton Won
2 2. Writer Rockhampton Won
2 5. Pure Edition Pinjarra 2nd
3 1. Dash For Viz Geelong synthetic 2nd
3 5. Capital Commander Canberra Acton 2nd
3 2. Celero Canberra Acton Unplaced
3 3. Viallico Geelong synthetic Unplaced
4 4. World Wide Eagle Farm 3rd
4 3. Golden Penny Morphetville 2nd
4 1. Pitt Street Morphetville Won
4 3. Balustrade Townsville 2nd
5 2. Rocky's Brother Kalgoorlie Unplaced
5 2. Master Gaze Wellington 3rd
5 2. Global Flirt Kalgoorlie Unplaced
6 6. Green Falcon Narrandera 2nd
6 4. Strong Champagne Seymour 2nd
6 6. Merimbula Northam 3rd
7 1. Saintly Dancer Mackay Unplaced
7 5. Yun Fat Mackay 3rd
7 1. Foreclosure Mackay Won
7 1. Elastane Mackay 3rd
8 8. Wiggly Girl Morphetville Parks 3rd
8 2. Wanaka Gold Morphettville Parks Won
8 4. Bizet Belmont Won
9 3. Ripleys Geelong synthetic Won
9 2. Staksa Geelong synthetic Unplaced
9 1. Left Behind Rockhampton 2nd
9 4. July Opera Gosford Unplaced
10 7. Very Trying Goulburn Won
10 3. Amphibious Goulburn Unplaced
10 3. Uxorious Swan Hill Won
11 No Selections
12 1. Its Prince Swan Hill Unplaced
12 9. Flying Bails Kalgoorlie 3rd
12 2. Resolvere Swan Hill Unplaced
13 9. The Reveller Doomben Won
13  1. World Wide Doomben Won
13 1. Excellantes Doomben 2nd
13 2. Social Finale Murray Bridge Unplaced
14 2. Power Personified Townsville 3rd
14 1. Counterize Townsville 3rd
14 2. Cockaigne Townsville Unplaced
15 4. Irish Dream Doomben Won
15 2. Steam Engine Gawler 2nd
15 2. Private O'Dea Belmont 3rd
16 2. Bongiorno Seymour 2nd
16 7. Tenno Seymour 3rd
16 6. Lady Innocent Toowoomba cushion 2nd
17 4. Amarli Wagga Unplaced
17 1. Spyder Vista Wagga 3rd
17 3. Seventh Bullet Geelong synthetic 3rd
18 5. Grey Assignment Ipswich 2nd
18 6. Nevzlin Morphettville Parks Won
18 2. Jalshah Morphettville Parks Won
18 4. Sense Of Purpose Belmont Late scr
19 6. Breitling Bendigo Unplaced
19 5. Al Ahmar Bathurst 3rd
19 2. College Kng Port Augusta 2nd
19 2. The Purple Parrot Kalgoorlie Won
20 11. Star Of Bardell Moruya Won
20 8. Rebuke Mildura Unplaced
20 1. Stake Knife Moruya 3rd
21 3. Balustrade Townsville Won
21 1. Juveniles Townsville 2nd
21 1. Cash Attack Townsville Won
22 3. Fairy Gumnut Doomben Won
22 2. Tail And All Doomben Won
22 6. Mountain Cat Morphettville Parks Unplaced
22 11. Motown Lady Doomben 3rd
23 2. Disco Dan Bordertown Unplaced
23 3. So Choisay Quirindi Unplaced
23 2. Peaceful Belle Rockhampton Unplaced
24 1. Celero Canberra Acton 2nd
24 4. We Are Happy Ipswich Won
24 5. King Cotton Geelong synthetic Won
24 1. Purpuss Ipswich 3rd
25 11. Irish Dream Eagle Farm Won
25 4. Shadowfax Flemington Unplaced
25 2. Buffering Eagle Farm Unplaced
25 2. Daintree Road Rosehill Unplaced
26 3. Hidden Shuffle Sunshine Coast Won
26 7. Classic Vuitton Sunshine Coast Unplaced
26 The Purple Parrot Kalgoorlie Unplaced
27 10. Sea Wind Goulburn 2nd
27 5. Very Trying Goulburn 2nd
27 6. To Dubawi Go Goulburn Unplaced
27 5. Hurriconi Goulburn Unplaced
28 6. Springbok Lad Mackay Unplaced
28 2. Schrapnel Gully Mackay Won
28 1. Idocrase Mackay Won
29 1. Simply Smart Eagle Farm Won
29 1. Sandquill Balaklava 3rd
29 7. Delphere Balaklava 3rd
29 3. Stella Jeune Balaklava 2nd
30 2. Sir Trentin Port Augusta 3rd
30 6. Olivia Lass Port Augusta Won
30 9. Very Cherry Sale Won
30 3. Kelvoli Port Augusta Unplaced

Subscribe to our free Saturday Late Mail newsletter (You can unsubscribe anytime)

<